3Dwrap.cz - autofólie, ochrana autolaku, tónování
3Dwrap.cz - o nás 3Dwrap.cz - změna barvy auta, ochrana autolaku, tónování 3Dwrap.cz - autofólie, wrap car, tuning 3Dwrap.cz - ukázky aplikace autofóĺií, zatmavení autoskel a ochrany autolaku Aktuality 3Dwrap.cz - autofólie, celopolepy, tónování Kontakty 3Dwrap.cz - Hlinsko, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Žďár nad Sázavou Otázky - zkušenosti, celopolepy aut, tónování autoskel, ochranné autofólie

Ochrana autolaku – Carshield - Stoneprotect

Používání ochranných fólií na auto lak je významně se rozšiřující odvětví wrappingu. Jedná se o velmi žádanou úpravu, která ochrání lak před kamínky a drobnými škrábanci. Navíc na místech, kde je aplikovaná transparentní ochranná fólie, je lak chráněn před povětrnostními vlivy a solí, se kterou prakticky nepřijde auto lak do styku, tím tyto fólie zabraňují vzniku koroze karosérie.

Ochranné fólie se nejčastěji používají na ochranu předních a zadních nárazníku, prahu, kapoty a blatníků.

Ochranná fólie je speciální vysoce transparentní extrémně odolná fólie, kterou se polepí celý díl karoserie, čímž je na pohled neznatelná. Touto fólií se dají potáhnout buď jednotlivé díly, nebo celá karoserie.

Instalace je velmi náročná. Vzhledem k tomu, že ochranné fólie jsou průhledné, tak každý nedostatek, který by vznikl při instalaci, je velice znatelný.

Pokud jsme u celopolep 3D fólií uváděli, že pro dobrý výsledek je nutné dokonalé očištění karosérie před samotným celopolepem, tak u instalace ochranné fólie (Stoneprotect, Carshield) to platí dvojnásobně z důvodu průhlednosti fólie.

Používáme pouze ty nejdokonalejší materiály (3M, KPMF, Bruxsafol nebo Hexis). Naše fólie jsou naprosto UV stálé a zároveň UV propustné. To znamená, že fólie nežloutne. Propustnost UV záření je důležitá proto, aby lak pod fólií mohl přirozeně stárnout, tím je zachován stejný odstín barvy auta jak na chráněných místech, tak i na nechráněných dílech.

Šíře ochranných fólií je 1.23 m. Díky tomu lze veškeré díly karoserie polepit bez napojování.

Standardně používáme tři druhy ochranné fólie.

I) Vysoce zátěžová vinylová fólie tl. 100 μm

Jedná se průkopnickou fólii v provádění ochrany auto laku. Vychází ze špičkových vlastností 3D fólií na celopolep aut. Řádově překonává kvalitou obyčejné průhledné reklamní fólie, které používají některé konkurenční společnosti. Její ochrana plně postačuje pro běžně užívané automobily. Tvarovatelnost je nejlepší ze všech typů ochranných fólií. Zároveň je to z ekonomického hlediska nejpřijatelnější aplikace.

II) Polyalifatická (polyuretanová) ochranná fólie tl. 137 μm

Toto je ochranná fólie nové generace. Její pevnost je dvakrát větší než zátěžové vinylové fólie. V dnešní době to je vrchol ochranných fólií. Fólie je dokonale čirá. Jejím drobným nedostatkem je, že se díky své extrémní pevnosti hůře tvaruje a v některých případech je nutné ji na velmi zakřivených částech karoserie přeříznout a napojit. Také ochrana z této fólie je znatelně dražší, než ze zátěžové vinylové fólie. Tato fólie se používá převážně na sportovních nebo SUV vozech, které jsou nadměrně namáhány. Také se hojně aplikuje na dražší modely aut.

III) Polyalifatická (polyuretanová) ochranná fólie tl. 200 μm

Jedná je o extrémně pevnou ochrannou fólii. V podstatě se nedá protrhnout, aniž by se použilo velmi ostrého řezného nástroje. Tato fólie se nedá použít na celopolep auta, jelikož by se nedala na zakřivených částech dokonale vytvarovat. Používá se převážně na extrémně namáhané části karosérie, jako jsou nástupní a nakládací plochy. Nebo na stavební, nákladní a lesnické stroje, kde je třeba extrémní ochrana.

Životnost ochranné auto fólie je 7-10 let dle použitého typu fólie. My doporučujeme obměnu po 5 letech. Pokud je fólie poškozena například drobným oděrkem při parkování, tak tuto fólii, která je odřená na poškozeném díle vyměníme za novou. Lak pod fólií je ochráněn a není nutné ho lakovat, čímž by vůz okamžitě ztratil hodnotu, protože vznikne podezření, že byl bouraný.

Instalaci ochranných fólií provádíme v našich provozovnách:

Hlinsko v Čechách, Pardubice, Žďár nad Sázavou.

Z těchto provozoven zároveň obsluhujeme i další oblasti jako jsou: Chrudim, Hradec Králové, Polička, Havlíčkův Brod atd.

Také ji je možné, po dohodě, provést přímo u Vás v garáži nebo ve Vaší firmě.